Przetrząsacz karuzelowy KLIMZA

Przetrząsacz karuzelowy  KLIMZA

Więcej szczegółów


1 400,00 zł brutto

Przetrząsacz karuzelowy przeznaczony jest do roztrząsania świeżo skoszonych, niskołodygowych roślin zielonych oraz podsuszonego siana w celu przyspieszenia procesu wysychania. Zaletą tej maszyny jest delikatne, równomierne rozrzucanie i odwracanie skoszonej masy, co znacznie przyspiesza jej suszenie. Przetrząsacz przeznaczony jest do współpracy z ciągnikami klasy 0,6 i wyżej. 
Przetrząsacz karuzelowy jest maszyną zawieszaną na TUZ ciągnika i składa się z:
ramy,układu napędowego,dwóch wirników roboczych,osłon i barier ochronnych.Rama jest zespołem spawanym z rur, profili otwartych oraz prętów płaskich i umożliwia montaż pozostałych zespołów. Osie wirników roboczych mocowane są w obrotowo w tulejach ramy. Każdy wirnik składa się z koła pasowego, do którego przykręconych jest 6 ramion z podwójnymi, sprężystymi palcami i podparty jest kołem kopiującym utrzymującym palce na odpowiedniej wysokości nad ziemią. Wirniki otrzymują napęd od WOM ciągnika poprzez wał przegubowoteleskopowy. Z WPM napęd przenoszony jest krótkim wałkiem napędowym na przekładnię pasową, którą tworzą:
koło pasowe zamocowane na wałku napędowym, dwa koła pasowe wirników,koło napinające.Przekładnia pasowa zmniejsza obroty dwukrotnie i zmienia ich kierunek tak, że wirniki obracają się w kierunkach przeciwnych, do środka (patrząc w kierunku ruchu) i odrzucają przetrząsaną zielonkę lub siano do tyłu. Przekładnia pasowa zabudowana jest blaszaną osłoną, a wirniki robocze osłonięte są z przodu i z tyłu barierami. Po odłączeniu od ciągnika przetrząsacz wspiera się na kołach wirników roboczych i podporze.
Szerokość robocza 2,63MTyp zespołów roboczych : wirniki z palcamiLiczba wirników : 2SZTRozstaw osi wirników : 1350mmŚrednica wirnika : 1280mmTyp palców grabiących : sprężyste, podwójneRozstaw palców : 95Średnica palca : 8,5mmTyp ogumienia kół : 4.80/4.00-8Napęd wirników : od WOM ciągnika poprzez przekładnię pasowąLiczba obrotów WOM : 540 obr/minLiczba obrotów wirników :270 obr/minZapotrzebowanie mocy : 10kWKlasa ciągnika współpracującego : min. 0,6Masa : 170kgPrędkość robocza : 6/12 km/hWydajność efektywna : do 3,2mPrędkość transportowa : do 25Więcej informacji:

607 305 405

506 281 361

502 325 090