XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Najważniejsze wydarzenie branży w Polsce obejrzało aż 58 500 osób. To absolutny rekord! Wystawa miała powierzchnię blisko 60 tysięcy metrów kwadratowych. 
Targi jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na stoiskach zobaczyć można było setki najnowszych maszyn, a wśród nich także te wielkogabarytowe oraz zwycięzców międzynarodowego konkursu Tractor of the Year 2014! 

 

 

Na XX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej 600 wystawców z Anglii, Austrii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Turcji, Włoch i Polski zaprezentowało najnowocześniejszy sprzęt niezbędny w gospodarstwach rolnych. 
Z ich ofertą zapoznało się ponad 58 i pół tysiąca zwiedzających, którzy mogli także skorzystać z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i największe tej branży w historii Targów Kielce.

AGROTECH Wystawę otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk. Pierwszego dnia targi zwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, który wręczył również Puchar dla firmy AGRALEX za całokształt działalności. Wystawie AGROTECH towarzyszy bowiem wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz specjalistyczne konferencje.
W programie znalazło się m.in. spotkanie organizowane przez MRiRW pod tytułem Możliwości rozwoju oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Stoiska zwiedził m.in. wiceminister rolnictwa Mongolii. Swoją działalność na targach zainaugurowała Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI :