SPOTKANIE INTEGRACYJNE 15-17 LISTOPADA 2013.

W dniach 15-17 listopada 2013 roku miało miejsce pierwsze integracyjne spotkanie Grupy Kapitałowej Agro-Jumal. Organizatorem była firma Agroma Kielce Sp. z o.o., a na specjalne zaproszenie dołączyły pozostałe firmy wchodzące w skład grupy: Agro-Jumal Sp. z o.o. z siedzibą w Sieradzu oraz PTH Trybunalskie S.A. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.  

 

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Należący do PTH Trybunalskie S.A., będący częścią XII-wiecznych budowli Opactwa Cystersów okazały Hotel Podklasztorze w Sulejowie to doskonały wybór na organizację tego typu spotkań, o czym wszyscy jego uczestnicy mogli się przekonać.

W całym spotkaniu uczestniczyło około 85 osób. Część uczestników dotarła na miejsce już w piątek wieczorem, jednak to sobota była tym dniem, w którym działo się najwięcej. Od godziny 11:00 w sali Ziemiańskiej pracownicy Agromy Kielce oraz Agro-Jumalu uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, których tematem przewodnim były negocjacje w biznesie. Całość zajęć w sposób profesjonalny poprowadziły: prezes Agromy Kielce pani Mirosława Michalska oraz nasza koleżanka z Agro-Jumalu Agnieszka Drewnowska. Oprócz części teoretycznej, gdzie każdy mógł dowolnie przedstawić swoje poglądy dotyczące technik negocjacyjnych, przeprowadzony został również krótki test sprawdzający wiedzę każdego uczestnika wykładów. Mimo, iż grupowo zwyciężyli pracownicy Agro-Jumalu, to jednak maksymalną ilość punktów udało się zdobyć jednej osobie  Julia Cieślińska z Agromy Kielce nie miała sobie równych,a w nagrodę otrzymała weekendowy pobyt w Hotelu Podklasztorze.  Prawdziwą rywalizację dało się odczuć w drugiej części zajęć. Wszyscy zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy, a naszym zadaniem było wykorzystać nasze techniki negocjacyjne w praktyce. Każdaz grup zamieniła się na chwilę w oddaloną i wyizolowaną społeczność będącą w posiadaniu towarów i usług (z odpowiednim stanem nadwyżki bądź niedoboru), których potrzebowała dla utrzymania zrównoważonej gospodarki. Naszym zadaniem było przeprowadzenie kilku etapów negocjacji i zdobycie jak największej liczby punktów, przy jednoczesnym zbilansowaniu naszego majątku. Trzeba przyznać, że to była prawdziwa burza, a zwycięsko z tej całej zabawy wyszła jedna z grup Agro-Jumalu. 

 

W przerwie między zajęciami był czas na uroczysty obiad. Uczestnicy spotkania integracyjnego mieli również okazję zapoznać się z historią Opactwa Cystersów, którą przedstawiła pani kustosz. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. O godzinie 19:00 w sali Ziemiańskiej miało miejsce szkolenie BHP, gdzie dołączyli do nas koleżanki i koledzy z PTH Trybunalskie S.A. 

 

Punktem kulminacyjnym całej imprezy była uroczysta kolacja biesiadna w restauracji Rycerskiej połączona z dyskoteką i karaoke w sali Ziemiańskiej. Podczas kolacji serwowane były potrawy przyrządzane według receptur tradycyjnej kuchni polskiej, a ich różnorodność na pewno zaskoczyła niejednego z nas. Zabawa była przednia i trwała do późnych godzin nocnych.

 

Niedziela to dzień, w którym każdy miał czas dla siebie. Warto wspomnieć, że do dyspozycji wszystkich gości hotelu był basen, sauna, siłownia i wiele innych atrakcji. Spotkanie integracyjne zakończył wspólny niedzielny obiad.

 

Myślę, że weekend spędzony w Hotelu Podklasztorze na długo zostanie w naszej pamięci.

Łukasz Nowak